5 būdai, kaip išlikti produktyviems, kai laiko mažai, o darbų – per akis…

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

5 būdai, kaip išlikti produktyviems, kai laiko mažai, o darbų – per akis…

 

Ruduo – metas, kai daugelio kalendoriai persipildo darbais, projektais, susitikimais ir kitokiais svarbiais įvykiais. Neretai vienu metu užgriuvus daugeliui darbų, padidėjus atsakomybei tampa sunku suderinti visas veiklas ir išlikti motyvuotiems ir maksimaliai produktyviems. Ką daryti, kai viską suspėti rodosi neįmanoma?⏰

 

1 — TURĖTI GERĄ RYTO RUTINĄ

Galbūt jums kils klausimas: „Prie ko čia ta ryto rutina? Aš noriu produktyvumo patarimų!“, kai iš tiesų gera ryto rutina yra BŪTINYBĖ norint išlikti maksimaliai produktyviems. Turint patogią, mėgstamą, gerą nuotaiką keliančią ryto rutiną labai tikėtina, kad dienos darbai darysis daug greičiau ir maloniau, mat jau būsite gerai nusiteikę, pasiruošę užimtai dienai.

 

2 — PLANUOTIS LAIKĄ

Turbūt akivaizdžiausias patarimas iš visų būtų tinkamai susiplanuoti savo laiką bei darbus. Vienoje vietoje (užrašinėje, skaitmeniniame planuoklyje ar kalendoriuje) turėti susirašius visus svarbius įvykius, datas yra ne tik labai patogu, bet ir naudinga norint peržvelgti mėnesio ar savaitės, dienos užimtumą. Planuojant savo dienas ar savaites kiek smulkiau galima išvengti vėlavimų, tai darant bus lengviau įtraukti naujas veiklas bei kitus darbus, už kuriuos esate atsakingi.

Jei mėgstate planuoti fiziškame variante (užrašinėje), rekomenduojame išbandyti SEIK produktyvumo planuoklius. Ten rasite vietas planuoti ne tik mėnesio bei atskirų dienų laikui, bet ir skiltis peržvelgti savaitei, įpročiams, tikslams, rasite puslapį su EISENHOWER kompleksu, bene efektyviausiu laiko planavimo būdu, bei daugybę kitų naudingų skilčių.

 

5-produktyvumo-budai

3 — SUNKIAUSIUS DARBUS ATLIKTI PIRMIAUSIAI

Kai to-do list’e pamatome darbą, kuris beveik kelia šleikštulį, atbaido nuo bet kokio noro kažką veikti, pirma mintis yra nustumti jį į sąrašo galą ir atlikti paskutinį. Tačiau tai darant situacijos nepagerinsite. Atvirkščiai, labiausiai patartina tą bjaurią užduotį atlikti pirmu numeriu (jei labai nesinori – antru). Taip iškart pašalinsite didelį svorį nuo savo to-do list’o ir labai tikėtina, kad kiti darbai darysis daug greičiau!

 

4 — APDOVANOTI SAVE

Jei užduočių sąrašas atrodo nesibaigiantis, o motyvacija tik mažėja, ją galima pasikelti už įvykdytas užduotis save apdovanojant. Tas apdovanojimas gali būti koks nors mėgstamas skanėstas ar net ilgai norėtas pirkinys, bet kas, kas jums suteiktų malonumą. Tai priklauso nuo jūsų! Prisižadėjus save apdovanoti po atlikto sunkaus darbo TIKRAI pakels jūsų motyvaciją, o taip ir to-do list’as trumpės daug greičiau.

5 — DARYTI PERTRAUKAS

Niekam nebus naujiena, jei pasakysiu, kad ilgai dirbant be pertraukų produktyvumo bei motyvacijos lygis labai stipriai ir greitai mažėja. Užkrovus smegenis darbais ir neleidus joms nė kiek pailsėti bus tik sunkiau vykdyti kitas užduotis, išlikti maksimaliai produktyviems, išlaikyti norą dirbti. Duoti sau laiko pailsėti yra be galo svarbu ir BŪTINA, o pakankamai pailsėjęs protas leis greičiau ir kokybiškiau atlikti likusias užduotis.

 

Trumpai tariant, norint išlikti produktyviems bei motyvuotiems susitvarkyti su dienos darbais tereikia gerai susiplanuoti savo laiką bei pasirūpinti emocine bei fizine savo sveikata. Svarbiausia neapkrauti savęs tiek, kiek jau negalite pakelti ir netinginiauti, kai laukia svarbios užduotys!

 

Teksto autorė Augustė Kursevičiūtė, @Knyga rankoje

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_wp_posts number=”5″][/vc_column][/vc_row]