Savianalizė – geriausias būdas tapti savo paties draugu

Savianalizė – geriausias būdas tapti savo paties draugu

Gyvenime gausu situacijų, kai noriai dalijame patarimus draugams ir artimiesiems. Tampame filosofais, kritikais, ekspertais, tačiau su savąjį gyvenimą taip lengvai susitvarkyti pavyksta ne visada. Galbūt taip yra todėl, kad per menkai save pažįstame?


Kas esu tikrasis aš?

Tiesą pasakius, savosios asmenybės pažinimas trunka visą gyvenimą. Pradedant nuo vaikystėje atrandamų mėgstamų ir nemėgstamų maisto produktų, baigiant vyresniame amžiuje patiriamais emociniais išgyvenimais. Tačiau tai ne visada yra sąmoningas procesas. Savęs pažinimas – tarsi dėlionė, kurios kai kurios dalys atsiranda savaime, o likusias reikia atrasti ir sudėti pačiam.

Savęs pažinimas itin glaudžiai susijęs su savimone, kuri apibūdinama, kaip gebėjimas pastebėti, priimti ir kontroliuoti savo mintis, jausmus ir pasirinkimus. Atradę trūkstamas asmenybės paveikslo dalis, galime keisti gyvenimo prioritetus, kitaip susidėlioti vertybes, tikslus. Tad galima teigti, jog savęs pažinimas – vertingas įrankis, kuriant laimingą gyvenimą.

 

Savęs pažinimas – tarsi dėlionė, kurios kai kurios dalys atsiranda savaime, o likusias reikia atrasti ir sudėti pačiam.


Savianalizės paslaptys

Savęs pažinimo procesas gali būti sudėtingas, tačiau labai įdomus. Daugelis iš mūsų net negalime įsivaizduoti, kiek įspūdingų dalykų slepiasi mūsų asmenybės kloduose. Tad pradėjus savęs pažinimo kelionę, svarbu imtis tikslingų veiksmų, kurie pagelbės išnarplioti savąsias mintis, idėjas ir išgyvenimus.

Vienas pirmųjų žingsnių turėtų būti atsigręžimas į save. Tam, kad patektumėte į savo asmenybės gilumas, reikia pradėti nuo smulkesnių veiksmų – užfiksuokite, kokie jausmai jus lydi šiandien, kuris pastaruoju metu atliktas poelgis privertė jus privertė jausti kaltę, o kuris sukėlė pasididžiavimą. Pasvarstykite apie savo profesinius pasiekimus. Galbūt turite nuolatinį, gerai apmokamą darbą, tačiau užsisukę rutinoje net nepastebėjote, jog jis jūsų nedžiugina..? Taip dažnai nutinka dėl nuolatinio skubėjimo ar baimės išlipti iš komforto zonos. Tačiau palaipsniui atradus savo norus ir poreikius, tampa vis realiau juos įgyvendinti.

 

Vien tik mąstyti – nepakanka

Nors neretai yra sakoma, jog mintys materializuojasi, tačiau kur kas didesnį postūmį judėti pirmyn suteikia užrašyti siekiai. Itin malonus jausmas juos įgyvendinus greta sudėti varneles. Tiesa, vien tik dėlioti varneles gali gretai pabosti, o ir savianalizei to nepakanka. Egzistuoja gausybė pratimų, padedančių pažinti savo emocijas, suprasti, ko norime iš gyvenimo bei kokie įpročiai kiša koja siekiant tikslų.

Vienas tokių pratimų – stiprybių ir silpnybių identifikavimas ir pritaikymas kitiems asmenybės sluoksniams. Jas atskleisti padeda klausimai, kuriuose prie jūsų privalumų ir trūkumų prieinama per praeityje atliktus veiksmus, patiriamas emocijas. Identifikavus, kas leidžia jums tvirtai stovėti ant žemės ir laikytis savo įsitikinimų, o kam dar trūksta drąsos ar įgūdžių, galima žengti į saviugdos pasaulį. Pavyzdžiui, imtis santykių gerinimo ar kopti karjeros laiptais.

Taip pat svarbu žinoti, jog mūsų gyvenime vykstančius įvykius galima suskirstyti į tris kategorijas: tuos, kuriuos galime kontroliuoti patys, tuos, kurie yra kontroliuojami kitų, tačiau mes galime turėti įtakos jų eigai bei tuos, kurie visiškai nuo mūsų nepriklauso. Pagal šią trijų kategorijų schemą galima išanalizuoti kone kiekvieną jus dominančią, neraminančią ar net bauginančią situaciją. Be to, šią schemą galima taikyti tiek jau praėjusiems, tiek būsimiems įvykiams.

Draugystė su savimi – laimingo gyvenimo pamatas. Tad nepamirškite, kaip svarbu yra gerai pažinti save ir tapti geriausia savo versija. Aukščiau paminėti pratimai yra tik vieni iš daugelio, padėsiančių pasinerti į savianalizę. Juos ir gausybę kitų galima rasti „Savęs pažinimo dienoraštyje“, kuris gali tapti jūsų vedliu kelyje savęs pažinimo link.

 

Teksto autorė Laura Šakirovaitė

DAUGIAU PRODUKTŲ, PADĖSIANČIŲ SUSIDRAUGAUTI SU SAVIMI:

Dovanos iki 15 €

Kojinės skardinėje – BEERLIN (35-46 d.)

Išankstinis užsakymas. Atvyksta 15.12.2023.

11.99 

Dovanos iki 15 €

Kojinės – Prosecco (35-40 d.)

Išankstinis užsakymas. Atvyksta 15.12.2023.

11.99 

dovanų kuponas

SEIK Dovanų kortelė

10.00  - 0.00 
VIEW CARD
Preview
NAUJIENA

atgal į mokyklą

Skaitymo žurnalas

16.99 
POPULIARU!
This entry was posted in Be kategorijos. Bookmark the permalink.